Lawenda, delikatne muśnięcie magii

Dlaczego lawenda zajęła u nas pierwsze miejsce? Bo reprezentuje wdzięk oraz elegancję i niewątpliwie jest jedną z najpiękniejszych roślin zielarskich. Zajmuje wyjątkowe miejsce także w naturze, a dzięki fioletowym kwiatom jest często uważana za najbardziej delikatną i cenną.
Lawenda zachwyca intensywnym kolorem oraz niezwykłym zapachem, który nadaje każdemu otoczeniu nutę romantyczności.

Mieszkańcy Prowansji, ojczyzny lawendy, mają zwyczaj obdarowywania bliskich i przyjaciół lawendowymi podarunkami. Ozdabiają oni motywami tych kwiatów przedmioty codziennego użytku – porcelanowe filiżanki i talerzyki, serwety z ziołowym motywem, wieszaki czy obrazy na ścianach. Bo lawenda tworzy w pomieszczeniach magiczny klimat.

Panuje przekonanie, że to właśnie ona przynosi szczęście w miłości obojgu nowożeńcom. A czego piękniejszego można życzyć zakochanym na nowej życia? Z pewnością dlatego nowożeńcy coraz częściej sięgają po te magiczne kwiatostany do upiększenia uroczystości ślubnej. Biel w zestawieniu z pięknem lawendy stanowi bardzo elegancką kompozycję. Świetnie też prezentuje się sama. Dlaczego polecamy lawendę w każdym wydaniu? To proste! Ona doda magii codziennym i wyjątkowym chwilom naszego życia.